SÚŤAŽ V PÍSANÍ ESEJÍ - OxBright 2023

Milí študenti,

ak radi argumentujete a píšete eseje v anglickom jazyku, toto je súťaž práve pre Vás. Všimnúť ste si mohli aj plagáty vyvesené po škole. :)

Vďaka OXBRIGHT organizácii máte možnosť napísať esej podľa zvoleného predmetu a témy a vyhrať kurz letnej školy vo zvolenom predmete, stáž, alebo online kurz jazyka. Daná organizácia ponúka kurzy a stáže pre mladých ľudí, ktorí majú záujem rozvíjať svoje kritické myslenie v danom predmete.

Do súťaže sa môže zapojiť každý/-á študent/-ka vo veku od 15 do 18 rokov. Termín na odovzdanie eseje je 30. september 2023.

Vybrať si môžete predmet, ktorý Vás zaujal, prípadne by ste ho radi študovali na vysokej škole.

Na výber máte z nasledovných predmetov:
- architektúra

- biológia

- biznis

- informatika a kódovanie

- kreatívne písanie

- ekonomika

- inžinierstvo

- dejepis

- právo

- matematika

- medicína

- filozofia

- politika

- psychológia

Tohtoročná téma:

Many believe we face daunting global challenges ahead. How can long-term thinking in the field of /your chosen subject/ foster optimism about the future?

Esej by mala mať maximálne 500 slov (3 800 znakov) a nadpis by mal mať najviac 100 znakov. V eseji je potrebné mať zdroje na podloženie Vašich vyjadrení.

Každý/-á študent/-ka odovzdáva esej samostatne, vypísaním prihlášky na stránke súťaže. Link súťaže:
Je potrebné vypísať meno a kontakt na učiteľa (pre overenie a v prípade výhry). Vypísať tam môžete: Mgr. Simona Latková +
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Pri Vašej registrácii taktiež kontaktujte pani učiteľku.

Každý/-á študent/-ka, ktorý/-á sa do súťaže zapojí, bude taktiež ohodnotený/-á 2/0 b v predmete anglický jazyk. Účasť a prípadná výhra vyzerá dobre v životopise alebo na prihláške na vysokú školu :)