SIMON RENČKO (IV.A) – ÚSPECHY V ANGLICKOM JAZYKU

Image

Ako už pre nás býva každoročným zvykom, ani tento rok sme sa nevyhli našej obľúbenej činnosti, a to gratulácii Simonovi Renčkovi zo IV.A za jeho vynikajúce úspechy v súťažiach anglického jazyka.

Simonovi sme spoločne zagratulovali k jeho úspechu na olympiáde v anglickom jazyku, na ktorej sa minulý školský rok v celoštátnom kole na Slovensku umiestnil na 1. mieste v kategórii 2C1.

V tohtoročnom kole online súťaže Best in English 2023 sa na Slovensku umiestnil na 13. mieste a na 48. mieste na svete. V tejto súťaži ide o presnosť odpovedí, ako aj o rýchlosť.

Tento školský rok sa zatiaľ Simon umiestnil na 1. mieste v krajskom kole v kategórii 2C1. Jeho postup do ďalšieho kola budeme sledovať.

Za tieto výborné umiestnenia si zvolil encyklopédie od Petra Kappelera a Franka Nettera, ktoré využije počas štúdia na vysokej škole. Plánuje sa uchádzať o miesto študenta medicíny v zahraničí.

Držíme mu palce.

PK anglického jazyka