Jazykový pobyt v Anglicku

Začiatkom októbra sa naši študenti zúčastnili jazykového pobytu v Bournemouth v Anglicku. S vydareným počasím a výbornou náladou sa vrhli na štúdium rôznorodých tém, akými boli veda, technika, dizajn či zdravotníctvo, a to všetko stále len v angličtine. Pri štúdiu ich sprevádzali kvalifikovaní anglickí učitelia a výsledkom snahy bol certifikát úplného ponorenia sa do anglického jazyka. Škola bola dôležitá, ale nezabudlo sa ani na aktivity po škole, prechádzky po pláži, bowling, hry s laserovými puškami a iné momenty, ako aj návšteva okolitých miest ako Oxford, Winchester či Christchurch. Študenti boli ubytovaní v hosťovských rodinách, s ktorými museli hovoriť iba po anglicky, čo ešte viac prehĺbilo ich schopnosti. Čo ak potrebovali pomoc? O ich bezpečnosť a komfort sa staral aj pedagogický dozor v zložení: Mgr. Jana Šišmišová, Mgr. Daniela Mojžišová Vigašová PhD. a Mgr. Erik Hudák z nášho gymnázia. Veríme, že si študenti okrem pochvál a nových skúseností domov odnášajú aj nové priateľstvá a zážitky.