Aktuality ZŠ

Rovesnícke vzdelávanie - energetické esá

Dňa 13.05.2021 sa na našej škole v Devíne konalo rovecnícke vzdelávanie k téme Energia v spolupráci s organizáciou Živica. Prezentujúci boli žiaci 6.D triedy Tomáš Jung a Juraj Malcho spolu s ich učiteľom. Ešte pred týmto dňom sme spolu dokázali zvládnuť energetický audit školy spojený s termosnímkovaním. Na základe týchto výsledkov sme pripravili prezentáciu pre druhý stupeň našej školy. Týkala sa využitia energie vo svete, na Slovensku a v našej škole. Takisto sme vytvorili užitočné závery a odporúčania šetrenia energie pre našu školu. Počas celého programu si žiaci mohli vyskúšať svoje vedomosti prostredníctvom kahoot interaktívneho kvízu, ktorý mali spustení na svojich mobilných zariadeniach. Dúfame, že sa všetkým žiakom táto akcia páčila, a na jej základe by sme do budúcich dní chceli pripraviť akčný deň k problematike energie na našej škole. 

 

Pilotný projekt Energetické esá podporilo SPP, a. s. so svojim neinvestičným fondom EkoFond.

Ďakujeme.

 
Mgr. Andrej Semjan
Image
Image
Image
© 2018 Gymnázium Česká 10. All Rights Reserved. Designed By Achnaton