Aktuality Gymnázium

Manuál opatrení pre školy a školské zariadenia

Vážení rodičia, 
dovoľte aby sme Vám zaželali všetko dobré v novom roku 2021 a  informovali Vás o spôsobe vyučovania v najbližších dňoch a týždňoch. Vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu platí na území SR zákaz vychádzania a vyučovanie je upravované vyhláškami, usmerneniami a rozhodnutiami MŠ SR, UVZ a hlavného hygienika, ktorými sa musíme riadiť. 
Materská škola - prezenčné vyučovanie v materskej škole bude obnovené od pondelka 11.1.2021 v plnom rozsahu, zamestnanci materskej školy budú pred otvorením materskej školy pretestovaní.
Základná škola a gymnázium - vyučovanie na základnej škole a gymnáziu bude od pondelka 11.1.2021 až do odvolania prebiehať dištančnou formou (online vyučovanie pomocou aplikácie Teams) v plnom rozsahu podľa platného rozvrhu.
 Ak to epidemiologická situácia dovolí, tak by sme chceli od pondelka 18.1.2021 prejsť na prezenčnú formu vyučovania na 1.stupni ZŠ a ŠKD, predchádzať mu bude povinné pretestovanie zamestnancov školy. Od pondelka 25.1.2021 by sme chceli prejsť na prezenčné vyučovanie aj na 2.stupni ZŠ a gymnáziu. Otvoreniu bude predchádzať povinné pretestovanie zamestnancov a pravdepodobne aj pretestovanie žiakov a aspoň jedného zákonného zástupca žiaka. O ďalšom postupe Vás budeme informovať elektronicky prostredníctvom triednych učiteľov a aktuálne informácie budú zverejnené aj na stránke školy. Urobíme všetko pre to, aby sa naši žiaci mohli čo najskôr vrátiť do školy. 
                                                                                                                                                                                                               Vedenie školy.

Dôležité oznámenie

Vážení rodičia, 
             rozhodnutím MŠ SR je od pondelka 26.10.2020 prerušené prezenčné vyučovanie na gymnáziu a 2.stupni základnej školy. Žiaci gymnázia a 2.stupňa základnej školy prechádzajú na dištančnú formu vyučovania (online vyučovanie pomocou aplikácie MSTeams) až do odvolania. Vyučovanie bude prebiehať podľa platného rozvrhu a je pre žiakov školy povinné. 
            Prosíme Vás o zabezpečenie technických prostriedkov a internetového pripojenia pre Vaše deti tak, aby výuka mohla prebiehať čo najlepšie. V prípade straty či zabudnutia prihlasovacích údajov sa žiaci môžu obrátiť na pána učiteľa Záhumenického (daTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.), ktorý sa bude snažiť postupne na ich požiadavky odpovedať. 
             Veríme, že sa podarí online vyučovanie plnohodnotne zabezpečiť a vyučovací proces sa rozbehne v plnom rozsahu. Vyučujúci si budú zaznamenávať aj dochádzku, resp. účasť žiakov na hodinách. Dúfame, že toto krízové obdobie nebude trvať dlho, spoločnými silami ho zvládneme a po obnovení prezenčného vyučovania budeme plynule pokračovať vo výchovno-vzdelávacom procese klasickou formou. Ďakujeme za pomoc a spoluprácu. 
                                                                                                   
              Vyučovanie na 1.stupni základnej škole a ŠKD prebieha klasicky prezenčnou formou v budove školy, ochranné rúška sú naďalej povinné  pre všetkých žiakov základnej školy.             
                                                                                                                           Vedenie školy.
Aktuálne informácie o opatreniach, rozhodnutiach a usmerneniach MŠ SR, vzory čestných vyhlásení pre rodičov, žiakov, návštevníkov školy a iné materiály týkajúce sa fungovania škôl počas koronakrízy môžete nájsť na adresách : 
 
- Manuály pre školy a školské zariadenia ( meterské školy, základné školy a stredné školy) : https://www.minedu.sk/manual-opatreni-pre-skoly-a-skolske-zariadenia/
 
 
Image
Image

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejňuje manuály pre školy a školské zariadenia, ktoré upravujú organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania pre školský rok a akademický rok 2020/2021.

Cieľom dokumentov je stanoviť základné prevádzkové podmienky škôl po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 pre potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní. 

Upravujú iba tie základné prevádzkové podmienky, ktoré sa líšia alebo sú upravené nad rámec od štandardných podmienok vyplývajúcich zo školských, hygienických, pracovnoprávnych a ďalších predpisov. Manuály sú zostavené pre jednotlivé kategórie škôl a školských zariadení.

viac info na stránke minedu link tu ----------->>>>>   viac info

 

Dotazník a vyhlásenie rodiča na začiatku školského roka:

Dotazník pre MŠ  stiahni tu

Dotazník pre ZŠ  stiahni tu

Dotazník pre GYM  stiahni tu

© 2018 Gymnázium Česká 10. All Rights Reserved. Designed By Achnaton