DOD - Prírodovedecká fakulta

Ako lepšie sprístupniť žiakom vysokoškolské štúdium než návštevou univerzity? Lepšia cesta neexistuje. Aj naši žiaci 4-tého ročníka sa 24.januára zúčastnili interaktívneho Dňa otvorených dverí najstaršej slovenskej prírodovedeckej fakulty, ktorej mnohí naši pedagógovia sú jej absolventmi. Prírodovedecká fakulta ponúka najnovšie aj štúdium v anglickom jazyku v 2 odboroch, teda je určite zaujímavá aj pre absolventov Súkromného gymnázia. Spolu s pedagógmi fakulty a jej študentami navštívili rôzne zákutia fakulty, nazreli do laboratórií, pohladkali si živočíchy (hady, netopiere) a kochali sa krásami sveta geografie a botaniky. Už je na nich zvoliť si ten správny smer a vykročiť do budúcnosti správnou nohou.

IG a DMV