IRÁN – ZAHALENÁ KRÁSA

Vďaka jedinečnému vzdelávaciemu programu pre žiakov a študentov s názvom Svet okolo nás, sme sa mohli už štvrtý rok zúčastniť prednášky, ktorá sa každý rok venuje inej krajine. Po Vietname, Kube prišiel Irán - zahalená krása. Mladý tím cestovateľov objavuje skryté zákutia málo poznaných krajín a v súvislosti s dejepisnými faktami, geológiou, geografiou ich vhodným spôsobom predkladá v podobe prednášok a diskusií žiakom a študentom. Prednášky o Iráne sa zúčastnili študenti štvrtých ročníkov gymnázia a študenti maturitného seminára z geografie, ako vhodného doplnku výučby o krajinách sveta. Prednášku sme absolvovali dňa 11.12.2019 v dopoludňajších hodinách, pod vedením Mgr. Kataríny Tihelkovej a Mgr. Daniely Mojžišovej Vigašovej PhD.

Budúci rok sa tešíme na ďalšiu zo série prednášok, tentokrát Číne s názvom Čína – ríša za veľkým múrom.