Where will we go? a Wasteland

Na Vajanského nábreží v Bratislave pribudlo niekoľko modrých kontajnerov. Mnohí sa pýtajú, čo sa v nich asi nachádza?

Ochrana životného prostredia a globálne otepľovanie. To sú dve aktuálne témy, ktorými sa nezaoberá iba mladá švédska aktivistka Greta Thunberg (16). Holandský fotograf Kadir sa rozhodol nafotiť dva projekty, ktoré predstavil v Bratislave. Prvý s názvom Wasteland, ktorý zachytáva to, ako narábame s odpadom. Ten druhý má názov Rising Sea Levels: Where Will We Go?. Tento projekt je o stúpajúcich hladinách oceánov. Obe výstavy si budete môcť pozrieť v Bratislave do 4. októbra.

Aj vďaka iniciatíve žiakov 4.A a práve aktuálne preberanej téme o svetových oceánoch a moriach sme mali možnosť navštíviť túto výstavu, a to 18.9.2019. Výstava sa od Vajanského nábrežia presúva ďalej aj do Zichyho paláca, kde sme našli opäť výborné fotografie zachytávajúce našu prítomnosť vo svete plnom odpadkov s otázkou o budúcnosti a smerovaní našej planéty.

Trieda 4A a Mgr. Daniela Mojžišová Vigašová, PhD.