AKTUALITY MATERSKÁ ŠKOLA ČESKÁ

1.Workshop
2.Divadielko
3.Dentalna hygiena

Chceli by sme poďakovať pani Kissovej za hračky. Detičky sa tešili.

Dnes sme s detičkami vyrábali pre maminku a tatinka Valentínku❤️.

Dnes bolo u nas v škôlke veselo.Detičky sa predstavili v maskách,tancovali sme,jedli dobroty. Boli sme sa ukázať u pani riaditeľky a pozdraviť prváčikov. Dakujeme rodičom za občerstvenie.

Dnes sme sa s deťmi vybrali na ihrisko Rešetkova.Deti mali obrovsku radosť zo snehu.

V piatok ku nam zavítala pani Bronka s ďalším zaujímavým workshopom-Výroba šipkoveho džemu. Deti su vždy zapojené do celého výrobného procesu:). Najskôr sme si šípky pozbierali,očistili,umyli.Potom sme ich pomleli,pasírovali a varili.Nakoniec sme džem ochutnali a šípky sme si aj vyfarbili.

Dnes oslavoval 4.narodeniny náš kamarát Oskarko z triedy kuriatok.

Dnes oslavovala meniny naša predškoláčka Zarka.

Dnes ku nam do škôlky zavítalo bábkové divadlo so zimnou rozprávkou O stratenej rukavičke. Detičkám sa predstavenie páčilo:).

Dnes oslavoval 6.narodeniny predškolák Oliverko.

Dnes mala meniny Kristínka z triedy Kuriatok.

1.Divadielko- O stratenej rukavičke
2.Workshop-Výroba sipkoveho lekváru

Dnes oslavovala 6.rokov naša predškoláčka Alicka a meniny predškoláčka Sandrika. Dievčatám srdečne blahoželáme.

Dnes oslavovala 5.rokov naša Marianka z triedy Žabiek. Blahoželáme.

Dnes oslavoval svoje 6.narodeniny predškolák Miško. Blahoželáme.

Dnes oslavovala 5.rokov naša kamarátka Nelly z triedy Žabiek.

Dnes sa u nás v škôlke Rozprávkovo na Českej konala vianočná besiedka. Deti zaspievali,zarecitovali básničky a pesničky v slovenčine aj v angličtine:).
Tešíme sa,že máme šikovné deti:).

Ďakujeme veľmi pekne pani riaditeľke za darčeky od Ježiška pre naše deti:).

A samozrejme chceme poďakovať rodičom za občerstvenie:).

Dnes dodatočne oslavovala 3.rôčky naša Hedka:). Blahoželáme:)

Dnes oslavovala 6.rokov naša predškoláčka Linduška. Blahoželáme:).

Dnes ku nám opäť zavítala Bronka s ďalším zaujímavým workshopom:Vianočný výlov kaprov. Názorne sme si ukázali lov kaprov najskôr na udicu,potom do siete. Aj sme si vyskúšali veslovanie v člne.A na záver sme si kapra nakreslili a vyfarbili.

Dnes po raňajkách sme sa vybrali za našimi kamarátmi do Devína,kde sme sa stretli aj s kamarátmi z Medenej. Čakalo nás Mikulášske divadielko.Deti si predstavenie užili.

Dnes ku nám do škôlky zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi.Zarecitovali sme mu básničku a dostali sme od Mikuláša sladkú odmenu. Potom sme si vypili vianočný punč,kt.nam uvarila teta Marta. Dakujeme. A na obed sme sa dočkali ďalšieho Mikuláša na koči spolu s Anjelikom a s Čertom:).

V piatok 16.11.2017 ku nám do škôlky zavítalo Divadielko pod Hríbikom s rozprávkou Janko a Mariennka:). Detičkám sa predstavenie veľmi páčilo.

23.11.2017 sa u nás v škôlke konal ďalší workshop-Včelárstvo. Pani Bronka nam ukázala nástroje,kt.používa včelár. Ukázala nam,čo je vo vnútri úľa a ako vzniká med. Mali sme možnosť aj ochutnať medík a včelí plast.

20.11. ku nám do škôlky zavítali dentálne hygieničky Zuzka a Julka. Urobili nám prednášku,ako si máme správne umývať zubky,kolko máme zúbkov,o zubožrútoch:). A kedže sme boli velmi usilovní,dostali sme od Zuzky a Julky balíček s pastou,so žuvačkou a omaľovánky:).