AKTUALITY 8-ROČNÉ ŠTÚDIUM


šikovné ruky
Dňa 10. júna prebehla v triedach Tercia A a Tercia B súťaž v rámci predmetu Technika. Do súťaže sa zapojili všetci žiaci svojimi vlastnoručne vyrobenými dielami z rôznych oblastí techniky. Porota práce vyhodnotila a vedenie školy výhercov odmenila. Tercia A 1. miesto - Szabo Jaroslav - elektronický zvonček 2. miesto - Longauerová Ema - bodliak 3. miesto - Kissová Sabina - lampión Tercia B 1. miesto - Spustová Paulína - hruška 2. miesto - Straková Katarína - hviezdička

čas premien
Aj tento rok nás čakali prednášky času premien, dňa 2.6.2015 k nám zavítali lektorky, ktoré sa venovali triedam 6.A/C, 7.A, 8.D/E, SEKUNDE A, TERCII A/B, KVARTE A. Programy boli obsahovo venované výchove k ochrane reprodukčného zdravia, osvojeniu si správnych hygienických návykov už v dobe dospievania a pomoci pri pochopení vývojových zmien z hľadiska biologického, psychologického a sociálneho pri ceste k dospelosti.

Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín
Prvý aprílový deň víťazi školského kola Hviezdoslavovho Kubína súťažili už v 61. ročníku v okresnom kole. Tento rok bola súťaž organizovaná v priestoroch Zš Za kasárňou 2. Okresného kola sa zúčastnili: Dávid Hošťák, 2.B Zš Monika Pašmíková 2.B Zš Nina Račáková, 4.A Zš Emily Rebecca Italy, 4.A Zš Mária šuleková, SA, osemročné gymnázium Vraví sa, že odvážnym šťastie praje... Prialo i našim žiakom. Emily Rebecca Italy získala pekné 3. miesto v 2. kategórii - próza. Najviac sa darilo, síce mladšiemu, no o to úspešnejšiemu, Dávidovi Hošťákovi z 2.B. Krásny prednes predniesol porote s ukážkou od Miroslava Válka: Ako sa Kubo stratil. V 1. kategórii - poézia sa stal absolútnym víťazom a postupuje do krajského kola. Ďakujeme za reprezentáciu školy, srdečne blahoželáme oceneným a Dávidovi želáme veľa úspechov v ďalšom kole tejto obľúbenej recitačnej súťaže.

girl's day
Girl's Day 2015 prebehne pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Viac informácií o celosvetovom dni žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT) nájdete na www.girlsday.sk/co-je-to-girlsday

Európa v škole - okresné kolo
Hlásime ďalší úspech našich žiakov a pozývame všetkých na vernisáž výstavy a slávnostné odovzdávanie cien víťazom súťaže, ktorá bude v Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ulici č.21 dňa 10.marca o 14hod.

Európa v škole
Aj tento rok sa naša škola zapojila do programu európskeho myslenia . žiaci tried 6.A, 6.C, 7.A, 8.D, 8.E, SA, TA, TB sa potrápili témami: Voda pre život a Vzdelanie je tu pre všetkých. Zo súťažných prác vybrala porota v zložení: Mgr. Šóšiková, Mgr. Šnejtová, Mgr. Solčanská práce šikovných žiakov: Ema Rozembergová 7.A, Peter Krutil a kolektív 6.C, Ninka Mitáková 6.C, Michelle Bogdanová TB, Ema Longaverová TA, Gabriela šášovová SA a Marek Weinštuk TB. Gratulujeme výhercom školského kola a držíme im palce v ďalších kolách.

Výroba darčekov
Na hodinách Vv a Hv sa nám podarilo pripraviť takéto krásne mačičky pre našich nových prichádzajúcich prváčikov. Veríme, že im prinesú šťastie a bude sa im u nás páčiť. žiaci 6.A , 6.C , 7.A a SA

Okresné kolo Geografickej olympiády
Vo štvrtok 5.2.2015 sa koná okresné kolo Geografickej olympiády pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií. V okresnom kole konajúcom sa na Zš na Hubeného nás budú reprezentovať: Kategória G (5. ročník Zš): Michal Hanzel a Matej Kopčík (obaja 5.A) Kategória F (6. a 7. roč. Zš, 1. a 2. roč. OG): Mirka Hargašová (6.A), Samuel Stankovič a Ivan Chodák (obaja 7.A) Kategória E (8. a 9. roč. Zš, 3. a 4. roč. OG): Lenka Senkovičová (Kvarta A), Adam Novysedlák a Paulína Ravluková (obaja Tercia A) Držíme palce!

Výsledky školských kôl olympiády z FJ
Dňa 29.1.2015 sa uskutočnilo školské kolo olympiády z francúzskeho jazyka. V kategórii 1B sa umiestnili: 1.miesto: Marek Weinštuk trieda TB 2.miesto: Alex Cullen trieda 8.D 3.miesto: Linda Italy trieda 8.D V kategórii 2B sa umiestnili: 1.miesto: Sára Natalie Mártonová trieda 4.C 2.miesto: Zuzana Síbertová trieda 5.D 3.miesto: Simona Čaputová trieda 3.C Výhercom a všetkým zúčastnením srdečne blahoželáme.

Výsledky školských kôl biologickej olympiády
Súkromné gymnázium: Kat. A: 1. miesto: Kompaueróvá Michaela, 5.A 2. miesto: Farmerová Xénia, 5.A Kat. B: 1. miesto: Kovácsová Lenka, 2.A 2. miesto: Kahajová Simona, 3.A Kat. C: 1. miesto: Senkovičová Lenka, KA 2. miesto: Weinštuk Marek, TB Všetci títo súťažiaci postupujú do krajského kola (kat. A, B), resp. okresného kola (kat. C). Súkromná základná škola: Kat. C: 1. miesto: Turian Adam, 8.C (Devín) 2. miesto: Frank Martin, 8.D Všetci títo súťažiaci postupujú do okresného kola. Výhercom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších kolách.

Šaliansky Maťko
Dňa 11.12.2014 sa konalo školské kolo v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. 22.ročník súťaže sa opäť niesol v slávnostnom duchu, žiaci súťažili v 2 kategóriách. Spolu sa stretlo v školskom kole 15 žiakov. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do obvodného kola, ktoré sa uskutoční na ZŠ s MŠ Za kasárňou 2 Bratislava, želéme im veľa úspechov.

2. 12. 2014 EXPERT geniality show
Súťaž EXPERT geniality show prebehla na našej škole dňa 2. decembra 2014 (utorok) počas prvých dvoch vyučujúcich hodín. Súťaže sa zúčastnilo spolu 9 žiakov napriek prihláseným 10-tim. Jeden žiak bol nahradený žiakom Sekundy A (Samuel Šrank). žiaci budú čakať na výsledky. Čiastkové výsledky budú zverejnené dňa 19.12.2014 na stránke. Celkové výsledky budú na rovnakej stránke prístupné až v novom roku, približne 12.1.2015. Žiaci si môžu svoje výsledky skontrolovať na základe kódov, ktoré im boli na začiatku súťaže pridelené.

coca-cola cup
V piatok 24.10. 2014 žiaci 7.A, 8.D, tercie A, tercie B a kvarty A odohrajú prvé dva zápasy turnaja Coca-cola cup. Našimi prvými súpermi sú ZŠ Hlboká a ZŠ Metodova. Držíme palce! Pozrieť súpisku

medzinárodný deň duševného zdravia
10. október je Medzinárodným dňom duševného zdravia. Vrámci tohto dňa Liga za duševné zdravie realizuje v jesenných dňoch kampaň a zbierku na podporu duševného zdravia. Bližšie informácie o tejto zbierke sa dozviete na nástenke na medziposchodí.

Cambridgeské skúšky pre našich študentov
Dátum: 18.9. 2014 Miesto: V.A (tretie poschodie) V spolupráci s Britskou radou v Bratislave organizujeme v priestoroch školy prednášku o Cambridgeských skúškach, na ktoré sa môžu študenti prihlásiť a získať tak certifikát potvrdzujúci znalosť anglického jazyka. Na prednáške sa žiaci dozvedia informácie o : • význame a praktickom využití certifikátu pri štúdiu a v pracovnom procese • formáte skúšky (písomná časť, ústna časť) • príprava na skúšku • prihlasovanie • hodnotenie Rozvrh a témy prednášok: • 9:00 – 10:00 CAE vs IELTS (in English) III.A a vybraní študenti z III.B a III.C • 10:10 – 11:10 CAE vs IELTS (in English)prihlásení študenti 5. ročníka + IV.C výber • 11:20 – 12:20 KET (prednáška v slov. jazyku) 7.A • 12:30 – 13:30 FCE vs CAE (in English) III.B a Žiaci dostanú aj propagačné materiály a môžu sa opýtať na veci súvisiace so získaním certifikátu.

11.6.2015 Ľubomír Višňovský
Dňa 11.6.2015 navštívil našu školu hokejový reprezentant a slovenská legenda Ľubomír Višňovský. Ľubomír Višňovský reprezentoval Slovensko na desiatich svetových šampionátoch a získal s reprezentáciou tri medaily - striebro v roku 2000, zlato (2002) a bronz (2003). Reprezentoval na ZOH 1998, 2002 a 2006. V reprezentácii v drese s číslom 17 odohral 141 zápasov a dal v nich 18 gólov. V priestoroch telocvične sme spravili s ľubošom pre našich študentov zaujímavú besedu, kde si pre neho žiaci pripravili zaujímavé otázky. Ľuboš bol priateľský a veľmi ochotne všetky zodpovedal. Jeho návšteva bola určite inšpirujúca pre nás všetkých, dodal motiváciu pre ďaľšie generácie a možno nové talenty slovenského hokeja. Ľubošovi ďakujeme a prajeme mu ešte veľa radosti nie len pri hokeji.

Lyžiarsky kurz
Takto sme sa zabávali počas nášho lyžiarskeho kurzu v Jasnej. Všetci sme sa v lyžovaní zdokonalili a počasie nám tiež prialo.

Hviezdoslavov Kubín
Školské kolo 61. ročníka súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa uskutočnilo piatok 23.1.2015 v priestoroch ZŠ Česká. účasť bola naozaj veľká. Spolu 30 študentov zo ZŠ Česká, ZŠ Devín a osemročného gymnázia súťažilo v troch kategóriách. Porota to nemala ľahké, no rozhodla, že do obvodného kola postupujú: Dávid Hošták (2.B), Monika Pašmíková (2.B), Nina Račáková (4.A), Emily Rebecca Italy (4.A), Vivien švecová (8.C) a Mária šuleková (SA). Všetkým súťažiacim chceme poďakovať za účasť a odhodlanie. Víťazom blahoželáme a želáme úspešnú reprezentáciu školy v obvodnom kole.

5.12.2014 školské kolo Olympiády z anglického jazyka
Víťazi: v kategórii 2C1 1. Habánová Romana IV.C 2. Mackovičová Nina III.A 3. škultéty Jakub IV.C v kategórii 2C2 1. Amal Al Faresová 1.B 8.12.2014 v kategórii 1A 1. Hlúštik Dominik Sekunda A 2. Kováčik Erik, Sekunda A 3. šašovová Gabriela, Sekunda A v kategórii 1B 1. Krajčovičová Laura, Tercia B 2. Jakub Adam, Tercia A 3. Bánovská Sára, 8.D v kategórii 1C 1. Italy Linda 8.D 2. Dew Fabian 7.A

ekotopfilm
V piatok 25. októbra sa žiaci našej školy zúčastnili festivalu o trvalo udržateľnom zdroji s názvom Ekotopfilm. Touto akciou nás sprevádzal moderátor Roman Juraško a za prítomnosti rôznych hostí sa diskutovalo o odpade. Žiaci mali možnosť zúčastniť sa rôznych súťaží a tým získať zaujímavé ceny. Ako vstupné mali žiaci priniesť vypálené tuškové baterky. Ti, ktorí tak urobili boli automaticky zaradení do súťaže o hlavnú cenu, ktorú napokon vyhrala žiačka našej školy Barborka Lovrantová.

leaf
Učitelia bilingválnej sekcie štúdia na našej škole sa zapojili do mentoringového programu s rodenými Angličanmi s názvom Aby študenti milovali vaše hodiny. Spomedzi mnohých uchádzačov sme v skupine úspešných kandidátov a budeme pracovať na týchto častiach: urobiť hodiny pútavejšie, zlepšiť disciplínu v triede a organizáciu hodiny, pracovať so spätnou väzbou, zlepšiť komunikáciu so študentmi.

MAKS
Aj tento školský rok sa 19 žiakov základnej školy a osemročného gymnázia zapojilo do riešenia celoslovenského korešpondenčného seminára MAKS. Držíme palce!

škola v prírode
Žiaci 7.A a S.A sa (16.9.2014 - 20.9.2014) zúčastnili školy v prírode v Terchovej. Žiaci výlet zhodnotili na 9.5 bodov z 10, nepáčila sa im ranná rozcvička. Absolvovali sme turistiku v Malej Fatre -Jánošíkove diery, skanzen Vychylovka, Lanový park, splavili sme rieku Orava ..

Súkromné bilingválne gymnázium
Súkromná základná škola
Česká 10
831 03 Bratislava

Telefón:
+421 2 444 50 733 - sekretariát Česká
+421 2 444 50 496 - sekretariát Česká
+421 904 97 96 81 - sekretariát Česká
+421 911 84 88 89 - sekretariát, Kremeľská 2, Devín
+421 911 84 88 89 - riaditeľka základnej školy
+421 911 22 33 88 - zriaďovateľka školy
E-mail:
sekretariat@gymnaziumceska.sk
sekretariat.devin@gymnaziumceska.sk
riaditel@gymnaziumceska.sk

Súkromná materská škola
ROZPRÁVKOVO
Česká 10
831 03 Bratislava

Telefón:
+421 2 444 50 733 - sekretariát
+421 2 444 50 496 - sekretariát
+421 904 97 96 81 - sekretariát
+421 911 848 884 - mobil MŠ
+421 911 22 33 88 - zriaďovateľka školy

E-mail:
sekretariat@gymnaziumceska.sk
sekretariat.devin@gymnaziumceska.sk
riaditel@gymnaziumceska.sk