AKTUALITY 5-ROČNÉ BILINGVÁLNE ŠTÚDIUM


2.A a WakeLake
V rámci koncoročného výletu si naši žiaci 2.A triedy dňa 25.6.2015 mali možnosť vyskúšať svoje zručnosti na wakeboarde v areáli WakeLake na Zlatých Pieskoch. Okrem vleku sme skúsili aj novú disciplínu Stand Up Paddle Board. Vďaka všetkým zúčastneným a prajeme veselé zážitky počas letných prázdnin. 11.6.2015 Ľubomír Višňovský Dňa 11.6.2015 navštívil našu školu hokejový reprezentant a slovenská legenda Ľubomír Višňovský. Ľubomír Višňovský reprezentoval Slovensko na desiatich svetových šampionátoch a získal s reprezentáciou tri medaily - striebro v roku 2000, zlato (2002) a bronz (2003). Reprezentoval na ZOH 1998, 2002 a 2006. V reprezentácii v drese s číslom 17 odohral 141 zápasov a dal v nich 18 gólov. V priestoroch telocvične sme spravili s ľubošom pre našich študentov zaujímavú besedu, kde si pre neho žiaci pripravili zaujímavé otázky. Ľuboš bol priateľský a veľmi ochotne všetky zodpovedal. Jeho návšteva bola určite inšpirujúca pre nás všetkých, dodal motiváciu pre ďaľšie generácie a možno nové talenty slovenského hokeja. Ľubošovi ďakujeme a prajeme mu ešte veľa radosti nie len pri hokeji.

24. 4. 2015 futbal stredných škôl
V piatok 24. 4. 2015 sa naši žiaci zúčastnili obvodného kola BA3 súťaže vo futbale stredných škôl. V športovom areáli Mladá Garda úspešne vybojovali 3. miesto. Najlepší hráči: M. Flaška, P. Boris, A. Zaťko Pochvala za vzorné reprezentovanie školy patrí všetkým. Lyžiarsky kurz v Jasnej Záverečný tretí lyžiarky kurz je za nami. Zažili sme všetky druhy počasia, ale podmienky na lyžovanie boli každý deň výborné. Okrem zdokonalenia techniky v lyžovaní a snowboardingu si žiaci odniesli aj veľa zážitkov.

2. 12. 2014 EXPERT geniality show
Súťaž EXPERT geniality show prebehla na našej škole dňa 2. decembra 2014 (utorok) počas prvých dvoch vyučujúcich hodín. Súťaže sa zúčastnilo spolu 9 žiakov napriek prihláseným 10-tim. Jeden žiak bol nahradený žiakom Sekundy A (Samuel Šrank). žiaci budú čakať na výsledky. Čiastkové výsledky budú zverejnené dňa 19.12.2014 na stránke. Celkové výsledky budú na rovnakej stránke prístupné až v novom roku, približne 12.1.2015. Žiaci si môžu svoje výsledky skontrolovať na základe kódov, ktoré im boli na začiatku súťaže pridelené.

exkurzia 4.B
Dňa 27. 11. 2014 sa trieda 4. B zúčastní exkurzie v SNG a Poľskom Inštitúte v rámci predmetu Umenie a kultúry. Exkurzia je zameraná na aktuálne foto-dokumentárne fotografie a historické fotografie architektúry, všetko v rámci akcie "Mesiac fotografie" ktorá v Bratislavských galériách prebieha od začiatku novembra.

jazykový pobyt - anglicko
Aj v tomto školskom roku 2014/2015 organizujeme školský jazykový pobyt do Anglicka, mesto Coventry. Termín zájazdu je 11.-18.4.2015. Celková suma je 460e. Bličšie informácie nájdete na plagátiku, u p.učiteľky Gáboríkovej alebo na sekretariáte školy. Info

imatrikulácia 22.10.2014
Dňa 22.10.2014 sa uskutočnila Imatrikulácia žiakov 1.ročníka ZŠ a tiež 1.ročníka bilingválneho gymnázia. Žiaci základnej školy sa predstavili pekným predstavením a študenti gymnázia statočne zvládli úlohy, ktoré si pre nich pripravili študenti 2.ročníkov gymnázia. Veľmi nás potešila účasť rodičov a radi ich znovu privítame na ďalšej školskej akcii. Tiež by sme sa radi poďakovali pani učiteľkám a študentom, ktorí pomáhali pri organizácii Imatrikulácie.

medzinárodný deň duševného zdravia
10. október je Medzinárodným dňom duševného zdravia. Vrámci tohto dňa Liga za duševné zdravie realizuje v jesenných dňoch kampaň a zbierku na podporu duševného zdravia. Bližšie informácie o tejto zbierke sa dozviete na nástenke na medziposchodí.

Cambridgeské skúšky pre našich študentov
Dátum: 18.9. 2014 Miesto: V.A (tretie poschodie) V spolupráci s Britskou radou v Bratislave organizujeme v priestoroch školy prednášku o Cambridgeských skúškach, na ktoré sa môžu študenti prihlásiť a získať tak certifikát potvrdzujúci znalosť anglického jazyka. Na prednáške sa žiaci dozvedia informácie o : • význame a praktickom využití certifikátu pri štúdiu a v pracovnom procese • formáte skúšky (písomná časť, ústna časť) • príprava na skúšku • prihlasovanie • hodnotenie Rozvrh a témy prednášok: • 9:00 – 10:00 CAE vs IELTS (in English) III.A a vybraní študenti z III.B a III.C • 10:10 – 11:10 CAE vs IELTS (in English)prihlásení študenti 5. ročníka + IV.C výber • 11:20 – 12:20 KET (prednáška v slov. jazyku) 7.A • 12:30 – 13:30 FCE vs CAE (in English) III.B a Žiaci dostanú aj propagačné materiály a môžu sa opýtať na veci súvisiace so získaním certifikátu.

prednáška
Tešíme sa, že nás Slovenská gynekologicko-pôrodnícka spoločnosť, pod vedením prof. MUDr. Ján Danka, PhD., zapojila do vzdelávacích prednášok. Ich tohtoročný projekt je obmedzený na 30 prednášok s gynekológmi o plánovaní rodičovstva, ochrane pred nežiaducim otehotnením a hormonálnej antikoncepcii. Naše žiačky 2. ročníka čakala táto zaujímavá prednáška vo štvrtok 11.6.2015 pod vedením MUDr. Patrika Mesároša. Dievčatá sa aktívne zapájali do diskusie a prednáška dopadla na výbornú. ďakujeme za návštevu.

návšteva SHMÚ
V tomto školskom roku sme sa prvýkrát pozreli s našimi prvákmi do Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) v Bratislave. Exkurziou na SHMÚ sme si pripomenuli Svetový meteorologický deň. Ten bol 23.3., kedy si pripomíname založenie Svetovej meteorologickej organizácie. Naši žiaci dostali šancu prehĺbiť si svoje vedomosti z meteorológie (fyziky a geografie) 21.4., kedy sme SHMÚ navštívili. Venovali sa nám viacerí pracovníci ústavu. Navštívili sme meteorologickú záhradu, kde sa uskutočňujú najdôležitejšie meteorologické merania i pracovisko, kde sa priamo spracovávajú tieto údaje a vytvára samotná predpoveď počasia. Veľká vďaka pracovníkom SHMÚ, ktorí veľmi príjemne a primerane prezentovali odborné témy i ukážky meraní našim žiakom a trpezlivo odpovedali na ich otázky.

Sladký domov (predpremiéra trpkej komédie)
5.5. 2015 (utorok) sa študenti 3. a 4. ročníka zúčastnili predpremiéry trpkej komédie Sladký Domov. http://www.mestskedivadlo.sk/program/maj-2015/sladky-domov-gyoergy-spiro/

Česko-Slovenská dejepisná súťaž gymnázií
V tomto školskom roku sme sa prvýkrát zapojili do prestížnej česko-Slovenskej súťaže gymnázií, ktorej sa každoročne zúčastňuje viac ako 200 gymnázií zo Slovenska a Čiech. V konkurencii bratislavských škôl sme sa nestratili a umiestnili sme sa na 4. mieste. úspešnému tímu (Kristína Chudadová IV.B, Katarína Kompauerová IV.B, Jakub Škultéty IV.C) úprimne gratulujeme. Chceli by ste si aj vy preveriť svoje vedomosti z česko-Slovenskej histórie? http://dennikn.sk/94776/slovenski-ceski-gymnazisti-sutazili-kto-vie-viac-o-protektorate-slovenskom-state/

12. 2. 2015 2.ročník bilingválneho gymnázia navštívi anglické predstavenie
Učiteľ gymnázia Rainer Wenger pripravuje pre svojich žiakov týždňový projekt na pridelenú tému, ktorú nikto iný nechcel - štátne formy. Spočiatku nudné hodiny o diktatúre sa zmenia, keď sa Rainer rozhodne ukázať žiakom na ich vlastnej koži, či by boli aj dnes schopní uveriť diktátorovi a vodcovi. Ale to, čo spočiatku začne ako nevinný experiment, sa postupne mení na hnutie, ktoré si dá názov VLNA, a chystá sa strhnúť celú triedu, školu i mesto. Keď sa situácia vyhrotí, rozhodne sa učiteľ experiment zrušiť. Je však už príliš neskoro! VLNU už dávno nemá pod kontrolou. The Wave is a 1981 young adult novel by Todd Strasser under the pen name Morton Rhue. It is a novelization of a teleplay by Johnny Dawkins for the movie The Wave, a fictionalized account of the "Third Wave" teaching experiment by Ron Jones that took place in a Ellwood P. Cubberley High School history class in Palo Alto, California. The novel by Strasser won the 1981 Massachusetts Book Award for Children's/Young Adult literature. It's a scary classroom experiment! The Wave didn't start off as a book. It began as a way for real-life teacher Ron Jones to try to teach his history class about one of the most hideous events in human history: the Holocaust. Like most people who hear about the Holocaust, Jones' students had lots of questions: how could such a thing have happened? Why didn't anyone stop it? Well, Teacher Jones couldn't explain it, so he decided to try out a little experiment which he called "The Third Wave." He wanted to create an environment in his classroom that would help his students understand what was going on in Germany under Nazi Rule. Sound dangerous? Well, it was.

Výsledky školských kôl olympiády z FJ
Dňa 29.1.2015 sa uskutočnilo školské kolo olympiády z francúzskeho jazyka. V kategórii 1B sa umiestnili: 1.miesto: Marek Weinštuk trieda TB 2.miesto: Alex Cullen trieda 8.D 3.miesto: Linda Italy trieda 8.D V kategórii 2B sa umiestnili: 1.miesto: Sára Natalie Mártonová trieda 4.C 2.miesto: Zuzana Síbertová trieda 5.D 3.miesto: Simona Čaputová trieda 3.C Výhercom a všetkým zúčastnením srdečne blahoželáme.

Výsledky školských kôl biologickej olympiády
Súkromné gymnázium: Kat. A: 1. miesto: Kompaueróvá Michaela, 5.A 2. miesto: Farmerová Xénia, 5.A Kat. B: 1. miesto: Kovácsová Lenka, 2.A 2. miesto: Kahajová Simona, 3.A Kat. C: 1. miesto: Senkovičová Lenka, KA 2. miesto: Weinštuk Marek, TB Všetci títo súťažiaci postupujú do krajského kola (kat. A, B), resp. okresného kola (kat. C). Súkromná základná škola: Kat. C: 1. miesto: Turian Adam, 8.C (Devín) 2. miesto: Frank Martin, 8.D Všetci títo súťažiaci postupujú do okresného kola. Výhercom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších kolách.

V obvodnom kole sme uspeli
Víťazka školského kola Olympiády v anglickom jazyku Amal Al Faresová z I.B si 15. januára zmerala sily so žiakmi iných škôl tretieho bratislavského obvodu. V kategórii 2C2 (anglofónni žiaci) sa umiestnila na krásnom treťom mieste. úspech je o to väčší, že vo svojej kategórii bola najmladšou súťažiacou a olympiády sa zúčastnila po prvý krát. K tomuto umiestneniu jej blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v štúdiu. 5.12.2014 školské kolo Olympiády z anglického jazyka Víťazi: v kategórii 2C1 1. Habánová Romana IV.C 2. Mackovičová Nina III.A 3. Škultéty Jakub IV.C v kategórii 2C2 1. Amal Al Faresová 1.B 8.12.2014 v kategórii 1A 1. Hlúštik Dominik Sekunda A 2. Kováčik Erik, Sekunda A 3. Šašovová Gabriela, Sekunda A v kategórii 1B 1. Krajčovičová Laura, Tercia B 2. Jakub Adam, Tercia A 3. Bánovská Sára, 8.D v kategórii 1C 1. Italy Linda 8.D 2. Dew Fabian 7.A

školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry
Povedali by ste si, že to bolo klasické decembrové dopoludnie... Nebolo, na Českej sa súťažilo! 9. decembra sme školským kolom odštartovali 7. ročník OSJL. Súťažilo sa v kategórii A a B. účastníkmi boli v kategórii B žiaci 1. a 2. ročníka bilingválneho gymnázia, v kategórii A žiaci 3. a 4. ročníka bilingválneho gymnázia. Naši odvážni študenti podstúpili naozaj ťažkú skúšku. Olympiáda pozostávala z troch častí. V prvej časti sme žiakov potrápili čitateľskou gramotnosťou a vedomosťami z gramatiky. Druhá časť pozostávala z transformácie textu. Záverečná časť bola ústna, žiaci si mali pripraviť krátky prejav a následne ho prezentovať pred porotou. Úloha to bola naozaj neľahká, no žiaci aj napriek počiatočnému stresu zvládli túto časť excelentne. Napriek tomu, že všetci boli naozaj šikovní, ako to už býva, porota mohla udeliť len tri miesta. Kategória A 3. miesto Mackovičová Nina (3,B) , Vargová Veronika (4.C) 2. miesto Matyášová Lucia (3.A) 1. miesto Habánová Romana (4.C) Kategória B 3. miesto Kovácsová Lenka (2.A) 2. miesto Aleksič Nina (2.C) 1. miesto Tereňová Martina (1.A) Výherkyniam gratulujeme a za účasť ďakujeme všetkým.

24.11.2014 návšteva divadelného predstavenia
Po 2.hodine 1. a 3. ročníky BG idú na predstavenie v DK Dúbravka, Bratislava, ktoré sa začína o 11.00. „Shakespearove ženy” nás zoberú na prehliadku niekoľkých najvýraznejších ženských postáv zo Shakespeareových hier. Shakespeare rozpráva o svojich hrdinkách a ich drámach – ich osudoch, relevantných aj pre dnešné ženy. A jeho hrdinky hovoria o sebe, zdôverujúc sa tak nám, ako aj jedna druhej, hľadajúc porozumenie pre svoju rolu a svoju osobnosť. TEV (Theatre of Eternal Values, Divadlo večných hodnôt) je medzinárodným divadelným súborom založeným v roku 1996 skupinou profesionálnych umelcov. Už osemnásť rokov cestuje po svete, uvádzajúc na scénu pôvodné produkcie a adaptácie diel – od Molierových po Shakespearove a od Blakových po Pirandellove - vyjadrujúcich skutočné univerzálne hodnoty, ktorých platnosť presahuje politické, sociálne a geografické bariéry. TEV sa venuje aj vzdelávaniu mladých ľudí a využívaniu umenia na propagáciu hodnôt integrácie. Od roku 1996 žne TEV nadšené ovácie nielen v mnohých európskych krajinách, ale aj v Indii, Amerike a v Číne, pobádané oduševnenou vierou v divadelné predstavenie ako v mocné médium na prebúdzanie vedomia a inšpiráciu hlbokých zmien v sociálnej a kultúrnej sfére.

leaf
Učitelia bilingválnej sekcie štúdia na našej škole sa zapojili do mentoringového programu s rodenými Angličanmi s názvom Aby študenti milovali vaše hodiny. Spomedzi mnohých uchádzačov sme v skupine úspešných kandidátov a budeme pracovať na týchto častiach: - urobiť hodiny pútavejšie, zlepšiť disciplínu v triede a organizáciu hodiny, pracovať so spätnou väzbou, zlepšiť komunikáciu so študentmi.

Tanečný kurz s Dancecool
Hoci sme bilingválne gymnázium a staráme sa v prvom rade o vzdelanie našich čiakov v anglickom jazyku, sme radi, pokiaľ sa naši žiaci zapájajú aj do rôznych mimoškolských aktivít. Rovnako je tomu i tento školský rok 2014/2015. Reagovali sme na ponuku tanečnej školy Dancecool Katky Štumpfovej a Mateja Chrena a sprostredkovali informáciu o konaní kurzov s možnosťou zakončenia tanečnou slávnosťou venčekom. Tento rok sa kurzu zúčastnia kolektív II.A a II.C triedy bilingválneho gymnázia. Držíme im palce a želáme úspešné zvládnutie tanečného kurzu.

zbierka biela pastelka
Verejná zbierka Biela pastelka na našej škole dopadla veľmi úspešne. študentom 4.C Martine Zajáčkovej a Martinovi Haruštiakovi sa podarilo vyzbierať 93,57 EUR . Všetkým zúčastneným ďakujeme za pomoc. Viac info na http://bielapastelka.unss.sk/

Súkromné bilingválne gymnázium
Súkromná základná škola
Česká 10
831 03 Bratislava

Telefón:
+421 2 444 50 733 - sekretariát Česká
+421 2 444 50 496 - sekretariát Česká
+421 904 97 96 81 - sekretariát Česká
+421 911 84 88 89 - sekretariát, Kremeľská 2, Devín
+421 911 84 88 89 - riaditeľka základnej školy
+421 911 22 33 88 - zriaďovateľka školy
E-mail:
sekretariat@gymnaziumceska.sk
sekretariat.devin@gymnaziumceska.sk
riaditel@gymnaziumceska.sk

Súkromná materská škola
ROZPRÁVKOVO
Česká 10
831 03 Bratislava

Telefón:
+421 2 444 50 733 - sekretariát
+421 2 444 50 496 - sekretariát
+421 904 97 96 81 - sekretariát
+421 911 848 884 - mobil MŠ
+421 911 22 33 88 - zriaďovateľka školy

E-mail:
sekretariat@gymnaziumceska.sk
sekretariat.devin@gymnaziumceska.sk
riaditel@gymnaziumceska.sk